Lefkada

Lefkada to jedna z greckich wysp, która otoczona jest Morzem Jońskim. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy kochają bliskość natury i jednocześnie potrafią docenić jej piękno. Panuje tutaj niebywały spokój, który dodatkowo sprzyja odpoczynkowi.

Krajobraz

Lefkada to wyspa o charakterze wybitnie górzystym. W jej zachodniej części uwagę przykuwają zwłaszcza niesamowicie wysokie klify, które opadają na malownicze plaże wypełnione po brzegi drobnymi kamieniami w kolorze białym. Część wschodnia to z kolei pokryte kojącą zielenią wzgórza oraz niesamowite widoki na leżące w pobliżu wyspy: Sparti, Madouri, Kastri oraz Meganisi. Południe wyspy to liczne zatoki, które położone są przy białych plażach. Uwagę przykuwa tutaj krystalicznie czysta woda. W tym rejonie obserwować można z daleka Itakę ? krainę znaną każdemu miłośnikowi mitów.

 

Atrakcje turystyczne

Lefkada ma bardzo wiele do zaoferowania. Wśród miejsc, które odwiedzić powinien tutaj każdy turysta znajdują się między innymi Wodospady Ronies. Liczne przewodniki turystyczne podkreślają, że atrakcyjne są nie tylko same wodospady, ale również droga, którą należy pokonać, aby do nich dotrzeć. Malowniczy wąwóz, na końcu którego znajdują się wodospady tworzące kilka oczek wypełnionych krystalicznie czystą wodą to widok, który pamięta się przez wiele dłufich lat.

Miłośnikom plażowania przypadnie do gustu Porto Katsiki. Ta wyjątkowo urodziwa plaża położona jest przy stromym klifie, którego biel doskonale kontrastuje z błękitem wody.