Grecja

Grecja ? idealne miejsce na wakacje

Cytując Cycerona, można powiedzieć, że niezależnie, w które miejsce Grecji zawitamy, zawsze poczujemy tam zapach historii. Ten piękny kraj to jednak nie tylko ruiny starożytnych świątyń, klasztorów i stadionów. To także bajeczna przyroda i niesamowite plaże, które sprawiają, że Grecja to jeden z chętniej odwiedzanych przez turystów krajów.

Grecja

Grecja turystycznym rajem

Kolebka demokracji i filozofii, fascynująca mitologia, ambrozja, cykuta i niesamowity kozi ser. To wszystko kojarzy się nam z Grecją. Ten najdalej na północ wysunięty kraj leżący na Półwyspie Bałkańskim co roku przyciąga prawie dwadzieścia milionów turystów. Co sprawia, że to właśnie w Grecji aż tylu ludzi chce spędzić swój urlop?

Kuchnia grecka

Jednym z czynników, który przyciąga do Grecji turystów z całego świata jest wspaniała kuchnia. Jej podstawą jest oliwa z oliwek, która znana jest już od czasów starożytności. Dodaje się ją do sałatek, sosów i innych potraw. Jest nie tylko lekkostrawna, ale również niezwykle wartościowa.

Kuchnia grecka to również świeże warzywa, zioła, ryby i owoce morza. Nie można zapomnieć również o wyjątkowo smakujących tutaj serach i przepysznych winach. Koniecznie trzeba spróbować retsina ? młodego wina, do którego dodaje się żywicę sosnową. Zapomnieć nie należy o ouzo ? narodowym greckim alkoholu, który bajecznie pachnie anyżem.

Korfu widok

Greckie wyspy

Grecja jest państwem wyspiarskim i to właśnie na wyspach większość turystów decyduje się spędzić swój urlop. Jest to alternatywa dla tych, którzy od wypoczynku oczekują przede wszystkim słonecznych, piaszczystych plaż. Największą popularnością cieszy się Kreta, która jest miejscem odpowiednim zarówno dla kochających zwiedzać, jak i tych, którzy wolą czas spędzać na błogim leniuchowaniu. Będąc tutaj, koniecznie trzeba zwiedzić pałac Minosa, który znajduje się w Knossos. Warto wybrać się również do wąwozu Samaria ? przez jego dno poprowadzono interesujący szlak turystyczny. Jego przejście wymaga jednak odrobiny kondycji i sprawności fizycznej

Zabytki

Grecja to także interesujące zabytki. Na pierwszy plan wysuwają się Ateny oraz znajdujący się w nich Partenon.