Heraklion

Heraklion

Jednym z najbardziej fascynujących miejsc, które można znaleźć w rejonie Morza Śródziemnego jest Heraklion. Stykały się tutaj przeróżne kultury, stąd miasto to oferuje nam tak wiele.

Heraklion to miejsce idealne dla tych, którzy szukają połączenia historii z tym, co nowoczesne. Wystarczy przejechać pięć kilometrów od centrum miasta, aby znaleźć się w Pałacu Minojskim ? legendarnym labiryncie, który nawet dzisiaj wygląda imponująco. Godna uwagi jest tutaj również Rocca al Mare ? pochodząca z okresu średniowiecza wenecka forteca. W centrum miasta znajduje się z kolei fontanna Morosini, która powstała w roku 1628.

 

Kuchnia

Tym, co przyciąga turystów na Kretę jest również przepyszna kuchnia. Nie brakuje w niej warzyw oraz ociekających sokiem mięs. Na stół bardzo często trafiają ryby oraz owoce morza, które smakują tutaj wybornie. Wiele potraw zachwyca wspaniałym aromatem świeżych ziół.

 

Będąc na Krecie, koniecznie trzeba skosztować tutejszych serów. Do wyboru mamy słynną fetę (która nigdzie nie smakuje tak wybornie, jak właśnie na Krecie), graviera oraz kefalotyri.

Heraklion informacje:
Powierzchnia: 120 km?
Ludność: 173 450
Położenie: 35°20?N 25°08?E

Brak artykułów

W tej chwili brakuje tu artykułów, dodamy nowe wpisy już wkrótce.