Kefalonia

Kefalonia

Kefalonia jest największą spośród greckich Wysp Jońskich. Jej powierzchnia to około 780 kilometrów kwadratowych. Słynie ona ze swojego górzystego ukształtowania terenu, zapierających dech w piesiach widoków, piaszczystych plaż oraz wspaniałych gajów oliwnych. Każdy, kto pragnie wybrać się do Grecji, by odpocząć, powinien rozważyć przyjazd właśnie tu.

Kefalonia obecnie

W dzisiejszych czasach Kefalonia słynie przede wszystkim jako oferujący wspaniałe warunki widoki kurort turystyczny. Wśród rozlicznych atrakcji, jakie oferuje, znajduje się przede wszystkim plaża Myrtos. Niezwykłość tego miejsca wynika z niespotykanego nigdzie indziej ukształtowania terenu. Plaża jest dosłownie otulona przez dwie góry ? Agia Dynastii i Kalon Oros. Dzięki temu sprawia ona wrażenie spokojnej enklawy, do której nie mają dostępu silne wiatry. Plaża posiada piękny biały piasek, a morze, do którego prowadzi, jest niesamowicie czyste i ma piękny turkusowy kolor.

 

Poza Myrtos, w Kefalonii występuje wiele innych, równie pięknych plaż. Jednak wyspa ta to nie tylko kąpiele w morzu. Oferuje ona także niespotykane nigdzie indziej krajobrazy. Dzieje się tak za sprawą wysokich gór, z których najwyższa osiąga wysokość 1628 metrów nad poziomem morza.

Inną atrakcją turystyczną dostępną na wyspie, są działające w tamtejszych miasteczkach tradycyjne gaje oliwne, w których kupić można tak oliwki, jak i świeżo tłoczoną z nich oliwę.

 

Kefalonia oferuje także coś dla osób, które w wycieczkach cenią sobie przede wszystkim kontakt z ludźmi i dobrą zabawę. W mieście będącym stolicą wyspy Argostoli, na szukających rozrywki turystów na każdym kroku czekają kluby, zaś dla osób lubiących dobrze zjeść otworem stoją niezliczone restauracje i tawerny specjalizujące się w śródziemnomorskiej kuchni.